Google SketchUp dla Macintosha

Darmowa wersja narzędzia do tworzenia trójwymiarowych projektów graficznych, Google SketchUp, jest już dostępna w wersji dla komputerów Macintosh.

Google SketchUp dla Macintosha
Google SketchUp udostępnia wiele narzędzi z powodzeniem wystarczających domowemu użytkownikowi (dla profesjonalistów przeznaczona jest edycja SketchUp Pro, kosztująca 495 USD). Są to m.in. standardowe narzędzia rysownicze (rysowanie linii, gumka, wypełnienie, tworzenie okręgów i prostokątów), jak też specjalne narzędzia do projektowania przestrzennego (tworzenie brył geometrycznych i walców, obrót całego stworzonego projektu bądź pojedynczych jego elementów, przybliżanie i oddalanie obiektów).

Aby dokładniej odwzorować charakterystyczne elementy projektu, w programie zaimplementowano szereg deseni wypełnień obiektów (można określić kolor cegły, z jakiej zbudowany jest obiekt, wzór dachówki, kolor trawnika przed domem i wiele innych).

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [01.04.2023]
  • Android 14 z funkcją, która nawet Google nie wie, jak ma działać

Wymagania systemowe programu to:

- system operacyjny Mac OS X 10.3

- procesor G4 400MHz lub szybszy

- 128 MB pamięci RAM

- 80 MB miejsca na dysku twardym

- QuickTime 5 lub nowszy

- karta graficzna zgodna z OpenGL.

Razem z wersją dla Mac OS X Google udostępniło kolejną edycję narzędzia dla posiadaczy systemu Windows - obie są dostępne do pobrania z naszego serwisu FTP.

Więcej informacji: Google SketchUp.