Google Stadia Founder's Edition wyprzedane

Zainteresowanie streamingowymi grami od Google jest bardzo duże - Stadia Founder's Edition zostało wyprzedane w czasie krótszym, niż miesiąc.

Stadia Founder's Edition sprzedawane było w cenie 129 dolarów, czyli 550 złotych. Ten starter składa się z kontrolera Night Blue Stadia, Chromecast Ultra (o wartości około 300 zł) oraz daje trzy miesiące subskrypcji w Stadia Pro (z możliwością podzielenia się nią z wybraną osobą). W bonusie producent dorzucał dostęp do gry Destiny 2: The Collection. Promocja okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ sprzedano wszystkie pakiety SFE, a w chwili obecnej do kupienia pozostały zestawy Premiere Edition.

Google zapowiedziało uruchomienie swojej usługi na 19 listopada, więc pozostało mniej niż miesiąc. Niestety, polscy użytkownicy jak na razie nie będą mieli oficjalnego dostęp do tej usługi. Można ewentualnie próbować skorzystać z sieci VPN, to samo należy zrobić, jeśli chce się zamówić Stadię w chwili obecnej. Globalny start usługi ma nastąpić w 2020 roku. Na graczy będą czekać duże produkcje, jak Mortal Kombat 11, Red Dead Redemption 2 czy Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - a to dopiero początek. Z ostatnich informacji wiemy, że eliminacja lagów będzie możliwa dzięki mechanizmowi "przewidującemu ruchy gracza na podstawie naciskanych przycisków". Jak wypadnie to w praktyce? Cóż, trzeba zaczekać na wrażenie pierwszych testerów. Brzmi jednak, jakby w grach na moment inicjatywę z rąk gracza przejmowała SI.