Google Stadia - użytkownicy zgłaszają problemy z Chromecast Ultra

Wszystko wskazuje na to, że usługa i sprzęt od Google nie chcą ze sobą współpracować.

Google Stadia to nowa usługa wyszukiwarkowego giganta, która ma umożliwić rozgrywkę online poprzez streamowanie najnowszych gier na niemalże dowolne urządzenie przenośne z szybkim dostępem do sieci.

Google Stadia - użytkownicy zgłaszają problemy z Chromecast Ultra

Źródło: 9to5google.com

Pierwsi użytkownicy Stadia donoszą o wysokim zużyciu danych, które wynosi nawet 7 GB na godzinę. Przy założeniu, że wykorzystujemy połączenie z internetem bez ograniczeń nie stanowi to żadnego problemu. W przypadku, gdy użytkownik korzysta z mobilnego planu taryfowego może okazać się, że po kilku godzinach wykorzysta dostępny limit. Większym problemem jest jednak Chromecast Ultra. Zestaw Google Stadia składa się z dedykowanego kontrolera oraz przystawki multimedialnej przesyłającej dane w 4K Chromecast Ultra.

Użytkownicy donoszą, że podczas rozgrywki Chromecast Ultra nadmiernie się nagrzewa. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do samoczynnego wyłączenia się przystawki.

Problem wystąpił u znaczącej ilości użytkowników Google Stadia, którzy swoje niezadowolenie wyrazili w specjalnym wątku na Reddit'cie. Część z nich raportuje, że ich Chromecast Ultra znacząco się nagrzewa, ale całość działa prawidłowo, a inni narzekają na samoczynne wyłączanie się urządzenia podczas rozgrywki.

Chromecast Ultra jest pierwszą przystawką multimedialną od Google, która obsługuje rozdzielczość 4K UHD. Z tego powodu urządzenie jest dwukrotnie droższe od modelu wspierającego jedynie rozdzielczość Full HD, jego konstrukcja jest większa, a podzespoły znacznie wydajniejsze. Niestety efektem ubocznym tych zmian jest wydzielanie znacznej ilości ciepła. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Chromecast Ultra jest chłodzony jedynie pasywnie.

Ponieważ Chromecast Ultra nie posiada układu chłodzenia bardzo możliwe, że użytkownicy zamieszkujący ciepłe części świata doświadczają problemów z przegrzaniem, a klienci z chłodniejszych regionów raportują jedynie o wydzielaniu sporej ilości ciepła.

Google Stadia - użytkownicy zgłaszają problemy z Chromecast Ultra

Menadżer społeczności Google'a umieścił w wątku na Reddit'cie krótką wiadomość, która informuje, że "nie ma problemu przegrzania termicznego z Chromecast Ultra." Według Google urządzenie może stać się ciepłe podczas użytkowania, ale to jego normalna cecha, która nie powinna być powodem do niepokoju. Niestety informacje przekazane przez użytkowników Google Stadia na Reddit'cie wskazują, że w rzeczywistości problem występuje i nie jest to jednostkowy przypadek.

Źródło: reddit.com via neowin.com