Google Street View doczekał się największej aktualizacji w historii

Firma Google poinformowała, że usługa Street View doczekała się potężnej aktualizacji. To kolejny cios dla Apple...


I tak bogata już biblioteka interaktywnego systemu mapowania Street View doczekała się potężnego uaktualnienia zapewniającego internautom możliwość zwiedzenia dodatkowych 250 tysięcy mil dróg z kilkunastu krajów z całego świata.

"Dzisiaj tworzymy zasięg Street View pełniejszy niż kiedykolwiek wcześniej uruchamiając naszą największą w historii aktualizację - podwajając liczbę naszych zbiorów specjalnych i aktualizując ponad 250 tysięcy mil dróg na całym świecie. Zwiększyliśmy pokrycie Street View w Makao, Singapurze, USA, Szwecji, Tajlandii, Tajwanie, Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii i Kanadzie. Uruchomiliśmy zbiory specjalne między innymi w Południowej Afryce, Japonii, Hiszpanii, Francji, Brazylii i Meksyku" - czytamy na Google Maps Blog.

Dzięki aktualizacji możemy również zwiedzić wiele nowych miejsc, wśród których znalazły się tak interesujące obiekty jak Catherine Palace (Rosja), czy Chiang Kai-shek Memorial Hall (Tajwan).

Dobry moment na aktualizację

Warto zauważyć, że dzisiejsza aktualizacja przygotowana przez Google nabiera dodatkowego znaczenia, jeżeli weźmiemy pod uwagę kłopoty z mapami, z jakimi boryka się Apple. Stanowi ona dodatkową zachętę dla użytkowników iOS, którzy mocno zawiedli się na nowym oprogramowaniu swojej ukochanej firmy.

Street View pod wodą

Na koniec warto też przypomnieć, że niedawno usługa Street View zagościła na dnie oceanów.