Google Street View prezentuje rozmiary japońskiego kataklizmu

W marcu 2011 roku Japonię nawiedziło trzęsienie Ziemi i związane z nim tsunami. Google postanowiło zaprezentować kraj po kataklizmie za pomocą sferycznych zdjęć dostępnych na Mapach Google w trybie Street View. Pozwalają one lepiej zrozumieć skalę zniszczeń.

Google Street View - kataklizm w Japonii

Google rozpoczęło dokumentowanie efektów japońskiego kataklizmu w lipcu 2011 roku. Teraz o efektach pracy zespołu Street View poinformowano na oficjalnym blogu. Specjalne samochody z aparatami wykonującymi zdjęcia sferyczne przejechały 44 000 km ulicami zniszczonych miast takich jak Sendai i Kesennuma oraz nadbrzeżnego regionu Tohoku.

Wszystkie zdjęcia tworzące panoramy Street View opatrzono datą ich wykonania. Funkcja ta została właśnie wprowadzona i pomoże w porównywaniu krajobrazu przed i po kataklizmie. Jest to możliwość, która przyda się także w wielu innych sytuacjach np. historykom, architektom, planistom i turystom.

Zdjęcia sferyczne obrazujące efekty kataklizmu można oglądać na Mapach Google za pomocą funkcji Street View (żółty ludzik) lub na specjalnej stronie Build the Memory, która ułatwia porównywanie zdjęć wykonanych przed i po tragicznych wydarzeniach z marca 2011 roku. Poniżej przykładowa panorama.


Wyświetl większą mapę