Google Streetview już od wczoraj oficjalnie w Polsce

Usługa Google Streetview pozwala odbywać wirtualne spacery po najróżniejszych miastach świata. Do tej pory mogliśmy zwiedzać jedynie zagraniczne kraje, ale wczoraj ten fakt uległ zmianie, gdyż Polska została dodana do listy 34 krajów, w których ta usługa jest aktywna.


Czym jest Google Streetview

Mapy Google oprócz swojej podstawowej funkcji kryją sporo niespodzianek. Streetview pozwala przebyć na wirtualny spacer jedynie za pomocą komputera. Można zwiedzać wiele miast na całym świecie. Nie potrzebne jest żadne dodatkowe oprogramowanie, wystarczy w widoku mapy przeciągnąć pomarańczowego ludzika, znajdującego się koło suwaka po lewej stronie, w odpowiednie miejsce. To przenosi do zupełnie nowego “Widoku Ulicy".

Google Streetview w Polsce

Usługa Streetview w Polsce oficjalnie wystartowała wczoraj wraz z konferencją Google, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Co prawda internauci zauważyli, że działała ona już poprzedniego wieczoru. Byliśmy na miejscu, aby dowiedzieć się jak najwięcej o polskiej wersji i dopytać przedstawicieli Google o szczegóły. Z informacjami, które udało nam sie zdobyć możecie zapoznać się w artykule w witrynie PCWorld.

Nie tylko przeglądarka

Przeglądarka internetowa to nie jedyny sposób, aby korzystać ze Streetview. W tym celu można użyć smartfonów i tabletów. W naszym serwisie AndroidLife opisaliśmy wczoraj tą funkcję, która jest pluginem do aplikacji Mapy Google. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że użycie mobilnych map z telefonów komórkowych jest od niedawna większe, niźli z komputerów stacjonarnych.