Google TV 2.0 będzie miał aplikacje z Androida?

Prace nad Google TV trwają dłużej niż zapowiadano. Teraz wiemy dlaczego - prawdopodobnie w drugiej odsłonie Google TV zobaczymy aplikacje znane nam z systemu Android Honeycomb.

Google TV

Druga odsłona przystawki Google TV będzie zawierać aplikacje z Android Market i będzie bardzo przypominać tablety. Pierwsza odsłona Google TV się nie sprawdziła, gdyż główne zastosowanie ograniczyło się do wyszukiwania informacji. Za mało było treści na tej platformie.

Logitech Revue - pierwsza porażka Google TV

Logitech Revue był pierwszym urządzeniem z Google TV i okazał się rozczarowaniem dla recenzentów. Był drogi (300 USD), a nie miał ani pamięci do przechowywania danych, ani możliwości nagrywania na zewnętrzne nośniki, a do tego potrzebował jeszcze pełnowymiarowej klawiatury. Sprzedaż Logitech Revue zostawiała wiele do życzenia. A do tego doszła jeszcze konkurencja Apple TV. Nie wiadomo kiedy wystartuje na rynku Google TV 2.0, ale możliwe że stanie się to jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.05.2023]
  • Nowa epoka w VOD - jak w pełni wykorzystać potencjał HBO Max, Disney Plus, Netflix i innych?

Pierwsza odsłona Google TV skazana była na porażkę

Google TV wystartował z wielkim hukiem i okazał się dużym rozczarowaniem. Ale to było dla mnie do przewidzenia. Wysoka cena i właściwie brak konkretnych zastosowań sprawiły, że Google TV minęło się z oczekiwaniami użytkowników. Wprowadzenie androidowych aplikacji to dobra myśl i może uratować projekt Google TV.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: