Google TV i jego nowe funkcje zaprezentowane i...usunięte przez Google

Firma Google chyba niechcący (a może chcący?) opublikowała w Sieci film przedstawiający nowe możliwości platformy Google TV. Wkrótce jednak zablokowała do niego dostęp.

Opublikowany przez Google film promocyjny przedstawia kontrolę głosową oraz inne niezapowiedziane funkcje platformy Google TV. Dostęp do niego został jednak bardzo szybko zablokowany. Na szczęście redaktorzy serwisu The Next Web mieli okazję go zobaczyć w całości i zrobić nawet kilka zrzutów ekranu.

Z tego co udało im się zauważyć wynika, że nowa inteligentna platforma telewizyjna Google zaoferuje:

- usprawnienie wyszukiwania poprzez dodanie możliwości korzystania z poleceń głosowych pozwalających na wyszukiwanie wg tytułu, gatunku i kanału. Możliwe będzie także uruchomienie głosem np. aplikacji Google Maps.

Zobacz również:

  • Nowa epoka w VOD - jak w pełni wykorzystać potencjał HBO Max, Disney Plus, Netflix i innych?
  • Google TV - co to jest, czym różni się od Android TV i czy warto?

Google TV i jego nowe funkcje zaprezentowane i...usunięte przez Google

Wyszukiwanie głosowe w Google TV

- zmiany w interfejsie użytkownika zapewniające łatwiejsze przeglądanie zawartości

- otwierający się na dole ekranu mini-przewodnik (patrz zdjęcie na początku artykułu) pozwalający zaplanować użytkownikowi (bez potrzeby opuszczania obecnie oglądanego kanału), co będzie później oglądał

Google TV - kilka słów przypomnienia

Google TV niestety nie została zbyt dobrze przyjęta na amerykańskim rynku. Gigant internetowy postanowił się jednak nie poddawać i wyjść ze swoim produktem poza granice Stanów Zjednoczonych. Pierwsze urządzenia z niego korzystające trafiły już do Europy (konkretnie Wielkiej Brytanii) w lipcu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: