Google TV: szczegóły

Google zaprezentowało na filmie kolejne szczegóły usługi Google TV, o której informowaliśmy. Google będzie w niej integrować Internet i telewizję.

PC World Testy - telewizory LCD i plazmowe

Pod koniec maja informowaliśmy o tym, że Google zaoferuje nową usługę: Google TV. Partnerami projektu są firmy Sony i Logitech. Sony będzie oferować obsługujące platformę telewizory i odtwarzacze Blu-ray, a Logitech urządzenie set-top-box oraz kontroler zdalnego sterowania i bezprzewodową klawiaturę.

Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Android i przeglądarki Chrome użytkownicy Google TV będą mogli korzystać na ekranie telewizora z Internetu oraz oglądać telewizję i nagrywać programy. Premiera jest przewidziana na jesień tego roku.

Zapytaliśmy w sondzie naszych Czytelników co sądzą o pomyśle Google TV. Prawie co trzecia osoba odpowiedziała, że pomysł jest dobry, ale o jego powodzeniu zadecyduje cena. Co czwarta osoba uważała, że pomysł jest świetny bez względu na cenę. Również co czwarta osoba wątpi czy usługa zostanie udostępniona w Polsce. Co dziesiąty Czytelnik woli tradycyjny telewizor i zwykłą gazetę z programem, również co dziesiąty nie ma zdania na temat nowej usługi. Oto szczegółowe wyniki ankiety:

Więcej informacji o Google TV znajduje się na filmie przygotowanym przez Google: