Google TV trafi do Europy na początku 2012 roku

Telewizja od Google nie poddaje się mimo nie najlepszego startu w USA. Na początku przyszłego roku usługa ta zostanie wprowadzona także w Europie. W Ameryce Google TV spotkało się z mieszanymi recenzjami i miało problemy z materiałami blokowanymi przez trzy główne sieci telewizyjne - ABC, CBS i NBC.

Niektórzy obserwatorzy mówią, że na zatłoczonym rynku nie ma miejsca dla Google TV. Mimo to, usługa zostanie wprowadzona także w Europie, o czym poinformował Eric Schmidt z Google na festiwalu telewizyjnym w Edynburgu.

Niektórzy w USA obawiali się, że zamierzamy konkurować z nadawcami lub twórcami programów. W rzeczywistości mamy przeciwne zamiary - mówi Schmidt. Dodaje on także, że Google chce raczej wesprzeć branżę dostarczając otwartą platformę dla telewizji kolejnej generacji, tak jak przygotowało system Android z myślą o urządzeniach mobilnych nowej generacji i deweloperach aplikacji.

Zobacz również:

  • Chrome - 4 rozszerzenia, które pomagają w skupieniu
  • Nowe telewizory Sony Bravia oficjalnie - HDMI 2.1 oraz Google TV UI

Google kupiło niedawno Motorolę Mobility, która jest jednym z największych producentów set-top-boxów na rynku. Może to przyczynić się to szybszego rozwoju Google TV. Motorola Mobility ma także szerokie powiązania z firmami oferującymi telewizje kablowe, co zwiększa szansę usługi na dotarcie do widzów.

Google TV umożliwia korzystanie z Internetu i telewizji za pomocą jednego urządzenia. Do surfowania po sieci używana jest przeglądarka Chrome, a jeśli zastosujemy kamerę internetową, to nasz telewizor zamieni się także w ekran do rozmów wideo.