Google Toolbar 7 dla Internet Explorera

Google wydało nową wersję swojego paska narzędzi dla przeglądarki Internet Explorer. Google Toolbar 7 skupia się na wyszukiwaniu, dodając m.in. obsługę funkcji "Instant".


Google Instant

Błyskawiczne wyszukiwanie, czyli Google Instant" data-status="http://www.idg.pl/news/361799/Google.Instant.blyskawiczne.wyszukiwanie.html">Google Instant, automatycznie wyświetla wyniki najczęściej wyszukiwanych haseł zaczynających się na wpisywane litery. Stosowny algorytm, w oparciu o bazę haseł najczęściej wpisywanych przez innych internautów, przewiduje dalszą część zapytania.

Funkcja Google Instant na pasku narzędzi jest domyślnie wyłączona. Można ją odblokować, zaznaczając opcję "Enable Instant for faster searching and browsing".

Zobacz również:

  • Bitdefender ostrzega przed podatnościami w Internet Explorerze
  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [sierpień 2021]

Minimalizm przede wszystkim

Google Toolbar 7 to także uproszczony wygląd i zwrot w stronę minimalizmu. Po aktualizacji do nowej wersji z paska narzędzi zniknie większość przycisków. Firma chce aby użytkownik sam zdecydował, które z opcjonalnych funkcji są mu przydatne.

Oczywiście, swoje ulubione funkcje możemy z łatwością przywrócić na pasek. Wystarczy kliknąć w zakładkę "More" i wybrać to co nas zaciekawi.

Google Toolbar 7 do pobrania

Nowy pasek narzędzi działa w przeglądarce Internet Explorer, ale tylko w wersji IE 8 i IE 9. Jest dostępny do pobrania na stronie Google Toolbar.