Google Toolbar dla Firefoksa - po raz trzeci

Firma Google udostępniła testową wersję swojego paska narzędziowego dla przeglądarki Firefox. Znaleźć w niej można kilka nowych funkcji, które już od dawna gościły w wersji dla konkurencyjnego Internet Eksplorera, a także całkiem nowe (na przykład integrację z serwisem Google Docs & Spreadsheets).

Wersja druga paska narzędziowego pojawiła się w połowie bieżącego roku, o czym pisaliśmy w artykule "Google Toolbar dla Firefoksa", teraz internetowy gigant prezentuje kolejną odsłonę tego świetnego narzędzia. Dzięki niemu zyskamy szybki i łatwy dostęp do serwisów i narzędzi oferowanych przez Google. Oprócz standardowych funkcji oferowanych przez tego typu narzędzia, jak szybkie wyszukiwanie zarówno witryn internetowych, jak i grup dyskusyjnych, obrazów, czy na przykład informacji finansowych, nowy pasek od Google'a oferuje na przykład dodawanie własnych przycisków, które potrafią przeszukiwać inne zasoby Internetu. Przejrzyjmy pokrótce nowe funkcje oferowane przez Google Toolbar 3.

Własne przyciski

Dodawanie własnych przycisków do paska narzędziowego

Dodawanie własnych przycisków do paska narzędziowego

O funkcji tej wspomnieliśmy już wyżej. Galerię dostępnych przycisków można znaleźć na witrynie producenta, lecz także tworzenie własnych jest wyjątkowo proste. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na polu wyszukiwawczym interesującej nas witryny i wybrać z menu funkcję Utwórz wyszukiwanie niestandardowe.... Po zaakceptowaniu tytułu i opisu na naszym pasku narzędzi pojawi się nowy przycisk, dzięki któremu można szybko wyszukiwać informacje z wybranej witryny.

Mobilne zakładki

Dzięki integracji z Google Bookmarks użytkownicy mają możliwość przechowywania informacji o zakładkach poza własną przeglądarka. Umożliwia to dostęp do nich z każdego miejsca, bez konieczności posiadania przy sobie własnego komputera, czy też ustawień zapisanych na przykład na pamięci flash. Zarządzanie przechowywanymi zakładkami odbywa się poprzez witrynę Google Bookmarks.

Wyślij do

Funkcja ta ułatwia dzielenie się ciekawymi informacjami. Pasek daje możliwość szybkiego wysłania całej strony, lub zaznaczonego fragmentu poprzez pocztę Gmail, SMS (darmowa usługa dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych) lub też publikacji informacji w serwisie Blogger.

Google Docs & Spreadsheets

Funkcja ta daje możliwość przeglądania najbardziej popularnych typów dokumentów bezpośrednio w przeglądarce, dzięki serwisowi Google Docs & Spreadsheets, o którym pisaliśmy szerzej w artykule "Google Docs & Spreadsheets - małe biuro w Internecie". Wystarczy przeciągnąć i upuścić plik w programie Firefox, lub też kliknąć link w przeglądarce. Funkcję tę należy włączyć w opcjach paska narzędziowego.

Użytkownicy, którzy już teraz chcieliby korzystać z nowo udostępnionych funkcji paska narzędziowego, mogą odwiedzić witrynę GT3, na której znajdą dokładniejszy opis dostępnych funkcji i możliwość zainstalowania rozszerzenia dla swojej ulubionej przeglądarki internetowej Firefox.


Zobacz również