Google Translate tłumaczy mowę w czternastu językach

Tłumacz Google (Google Translate) to aplikacja Androida (i nie tylko), która rozpoznaje mowę i potrafi przetłumaczyć ją w czasie rzeczywistym. Obecnie został wzbogacony o znajomość kolejnych języków. Jest wśród nich również nasz język ojczysty, co może być pomocne w czasie podróżny zagranicznych.

Google Translate
Możliwość tłumaczenia wypowiedzi w czasie rzeczywistym została wprowadzona przez Google w styczniu, ale Tłumacz Google rozpoznawał tylko mowę w języku angielskim i hiszpański. Teraz wprowadzono dwanaście nowych języków: francuski, włoski, niemiecki, portugalski, holenderski, rosyjski, czeski, turecki, chiński (mandaryński), japoński, koreański i polski.

Google mówi, że tryb rozmowy jest funkcją eksperymentalną, co wskazuje, że tłumaczenie mowy jest jeszcze dalekie od ideału. Technologia rozpoznawania mowy nie jest jeszcze na tyle zaawansowana, by zawsze idealnie interpretować dźwięki, które wydajemy. Aby zwiększyć skuteczność Tłumacza Google należy starać się, by mówić wyraźnie.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Apple wprowadzając asystenta głosowego Siri również mówi, że oprogramowanie to jest w fazie beta, co ma wskazać użytkownikom, że technologia tego typu nie daje jeszcze stuprocentowej skuteczności. Nowy Tłumacza Google jest dostępny do pobrania w Android Market, a jego oficjalną prezentację można obejrzeć w poniższej zamieszczonym materiale filmowym.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: