Google Translate z tłumaczeniem w czasie rzeczywistym

Programiści z Mountain View pracują nad nową funkcją swojej usługi Google Translate. W przyszłości Tłumacz Google wykorzystywany przez 500 mln użytkowników na całym świecie ma oferować tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym.

Tłumacz Google jest bardzo popularną usługą twórców największej wyszukiwarki internetowej świata. Użytkownicy mogą korzystać z niej za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a tłumaczenia można wyświetlić bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google. Oprócz tego Google Translate obecny jest na smartfonach z systemem Android w formie aplikacji mobilnej, która została zainstalowana przez użytkowników już ponad 100 mln razy.

Google Translate może w przyszłości doczekać się nowej funkcji na wzór rozwiązania wprowadzone pod koniec zeszłego roku w fazę testów przez Microsoft w komunikatorze Skype. Użytkownicy będą mogli skorzystać z tłumaczenia rozmów głosowych w czasie rzeczywistym. Usługa ma rozpoznawać głos użytkownika, tłumaczyć go w locie na wybrany język i prezentować efekt tłumaczenia w formie tekstowej. Dzięki temu rozmawiając z kimś zza granicy bez pośrednika będzie można zaoszczędzić sporo czasu.

Google Translate z tłumaczeniem w czasie rzeczywistym

Google Translate poradzi sobie z tłumaczeniem rozmów w czasie rzeczywistym

Inną z funkcji Google Translate, która ma pojawić się w przyszłości, to automatyczne tłumaczenie tekstu wykrytego na wykonanym przez smartfon zdjęciu. Znacznie ułatwi to życie zwłaszcza podróżnym przebywającym w obcym kraju. Do tego celu może powstać osobna aplikacja na bazie Word Lens. Google wykupił bowiem odpowiedzialną za Word Lens firmę Quest Visual.

źródło: nytimes.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: