Google aktualizuje Street View. Zaprasza do zwiedzania Soczi

Dzięki Google możemy już wirtualnie zwiedzić Soczi, czyli miejsce mających się wkrótce rozpocząć Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Z produktów firmy Google większość z nas korzysta codziennie. Po jeden z nich sięgamy jednak (przynajmniej tak jest w moim przypadku) przede wszystkim podczas planowania wyjazdów na urlop. Mam tutaj na myśli interaktywny system mapowania Street View, który, jak informuje Google, doczekał się właśnie istotnej aktualizacji. Od teraz możemy bowiem wirtualnie spacerować po ulicach Słowenii i, co ciekawsze, przeglądać mocno rozbudowaną bibliotekę obrazów zarejestrowanych na terenie Rosji. Dzięki temu możemy np. wirtualnie zwiedzić Soczi i przyjrzeć się trwającym (na dzień przejazdu samochodu Google) inwestycjom w budowę obiektów sportowych, na których wkrótce zaczną rywalizować sportowcy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

"W sumie samochód Street View przejechał w 2013 roku po Rosji 300 tysięcy kilometrów, pokrywając powierzchnię zamieszkałą przez 60% populacji. Mamy mapowanie największej rosyjskiej wyspy Sachalin i Mostu Rosyjskiego, czyli największego na świecie mostu podwieszanego" - czytamy m.in. na blogu Google.

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • 10 miejsc, które musisz odwiedzić na Google Earth

Zachęcam do odbycia wirtualnego spaceru po Soczi.