Google będzie sprzedawało tablety z Androidem w sieci?

Google chce podobno otworzyć sklep internetowy, w którym będzie sprzedawało tablet z Androidem wyprodukowane przez swoich partnerów takich jak Samsung i Asus. Możliwe, że będą to urządzenia przygotowane przy szerokiej współpracy z Google jak smartfon Galaxy Nexus.

Android

Dziennik Wall Street Journal poinformował, że Google będzie sprzedawało tablety z Androidem w sieci. Ma to wpłynąć na zwiększenie zainteresowania nimi wśród użytkowników, którzy ciągle wolą Apple iPada. Tablety te mają być produkowane przez partnerów Google takich jak Samsung i Asus.

Polecamy: Google szykuje tablet za...149 USD?

Android odniósł niezaprzeczalny sukces na smartfonach, ale tablety z systemem mobilnym Google nie uczyniły większej szkody iPadowi, który nadal dominuje na rynku (około 60 proc. udziałów). Najlepiej sprzedającym się tabletem z Androidem jest Kindle Fire, ale pracuje on na zmodyfikowanej wersji systemu Google i jest racze narzędziem do korzystania ze sklepów internetowych firmy Amazon.

Google mus więc zrobić coś, by odmienić tę sytuację. Pewnym problem ze sprzedażą tabletów w internecie może być jednak to, że użytkownicy wolą wziąć urządzenie do ręki przed zakupem. iPady są dostępne w wielu sklepach detalicznych, więc nawet jeśli ktoś woli kupować w sieci, to może wcześniej obejrzeć urządzenie z bliska. Jeśli Google nie postara się o podobną możliwość dla klientów to będzie miało problem ze sprzedażą swoich tabletów w sieci.