Google będzie wysyłać alerty ostrzegające przed nalotami w Ukrainie

Użytkownicy telefonów z Androidem będą otrzymywać ostrzeżenia informujące o atakach powietrznych.

Google będzie wysyłać alerty ostrzegające przed nalotami w Ukrainie

pixabay.com

Google ogłosiło, że będzie wysyłać alerty o nalotach na telefony z Androidem w Ukrainie.

Użytkownicy Androida otrzymają powiadomienia o nalotach bezpośrednio na swoje telefony, aby mieli czas i mogli skierować się do schronu zanim spodziewane ataki powietrzne nastąpią w okolicy. Firma poinformowała, że współpracuje z ukraińskim rządem, aby ostrzec i uchronić jak najwięcej ludzi:

To tragiczne, że miliony ludzi na Ukrainie polegają teraz na ostrzeżeniach o nalotach, próbując dostać się w bezpieczne miejsce.

Dave Burke, wiceprezes ds. inżynierii Androida, dodał, że pingi będą oparte na alertach wysyłanych przez rząd ukraiński i powstały na wzór systemu ostrzegania o trzęsieniach ziemi Google. Funkcja zostaje wprowadzana już od dziś i w najbliższych dniach będzie udostępniona wszystkim telefonom z Androidem w atakowanym państwie.

To nie pierwsze pomocowe działanie Google. Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę przedsiębiorstwo ograniczyło swoją obecność w Rosji, wstrzymując wszelką sprzedaż reklam i usuwając finansowane przez państwo rosyjskie aplikacje multimedialne z Google Play. Firma nieustannie ​​pracuje nad wspieraniem ludzi w Ukrainie produktami, obroną przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa, ujawnianiem wysokiej jakości wiarygodnych informacji oraz zapewnieniem bezpieczeństwa współpracownikom i ich rodzinom w regionie.

Zobacz również:

Zobacz także: Player.pl - co oferuje i ile kosztuje polski serwis VOD

Źródło: theverge.com