Google blokuje wtyczki dla Chrome, pochodzące spoza Web Store

Posiadaczy przeglądarek Chrome powinna zainteresować wiadomość o zmianach w polityce Google'a, dotyczącej wtyczek i rozszerzeń. Od dnia dzisiejszego wszelkie dodatki, które nie znajdują się w Web Store, będą blokowane.

Wszystko podyktowane jest względami bezpieczeństwa, ponieważ w ostatnich miesiącach wiele wtyczek tworzonych przez różnej maści programistów okazywało się złośliwym oprogramowaniem typu malware czy spyware. Te dodatki, które trafiają do Chrome Web Store, muszą przejść testy przeprowadzane przez techników Google. Jeśli wypadną pomyślnie, wtyczka trafi na stronę i będzie dostępna do pobrania przez użytkowników.

Google blokuje wtyczki dla Chrome, pochodzące spoza Web Store

Wtyczki, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą mieć szkodliwe działanie, a są już zainstalowane na przeglądarce użytkownika, zostaną automatycznie wyłączone. Nie będzie możliwości ich ponownej instalacji, dopóki nie zostaną zaakceptowane. Dodatkowo Google poinformowało o usunięciu wszystkich rozszerzeń opartych na NPAPI do końca tego roku. Ich usuwanie ze Store rozpocznie się w październiku.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: