Google chce umożliwić zakupy z poziomu wyszukiwarki

Jak podaje The Wall Street Journal, Google szykuje się do wprowadzenia opcji zakupów bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki. W tym celu zostanie zmodyfikowana aktualna usługa "Kup w Google".

Z pewnością nie jest to wiadomość, która ucieszy Amazon, ponieważ jeżeli przeciek się potwierdzi (Google na razie ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza), gigant sprzedaży online może mieć silną konkurencję. A jak ma wyglądać zakup przez wyszukiwarkę? Obecnie mamy sytuacje taką - wpisujemy do niej poszukiwany produkt, np. "filtr do wody". Po lewej wyświetlają się linki, po prawej - miniaturki filtrów wraz z możliwością przejścia na stronę www, gdzie można nabyć dany towar. Nowa funkcja wyszukiwarki Google ma wyeliminować konieczność przechodzenia gdziekolwiek - zakup będzie możliwy właśnie na stronie z wynikami wyszukiwania.

Google chce umożliwić zakupy z poziomu wyszukiwarki

Wyniki wyszukiwania Google - opcja "Kup w Google" po prawej (foto: własne)

Jak podkreśla The Wall Street Journal, w ten sposób Google chce wzmocnić swoją "więź" z użytkownikami mobilnym, tym bardziej, że wg ostatnich badań większość zapytań w wyszukiwarce pochodzi właśnie od użytkowników smartfonów i tabletów, a nie od osób używających komputerów stacjonarnych. Rodzi się pytanie - za ile to wszystko? Jeśli wierzyć doniesieniom, sam użytkownik decydujący się na zakup, nie zapłaci nic. Za to Google będzie mieć prowizję od sklepu za każdą przeprowadzoną za pośrednictwem usługi transakcję.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [31.03.2023]
  • Wiedziałeś, że Vileda produkuje roboty sprzątające? Jeden z nich znajdziesz w Lidlu