Google chwali się miliardem użytkowników Androida

Na konferencji Google I/O internetowy gigant pochwalił się faktem, że w ciągu ostatnich 30 dni z systemu Android korzystało codziennie ponad miliard osób. Taka kolosalna baza użytkowników to kopalnia złota, ba - złota, kryształów i diamentów dla deweloperów.

Oprócz dominacji na smartfonach Google może po raz pierwszy pochwalić się pozycją lidera na rynku tabletów - w chwili obecnej Android obecny jest na 62% urządzeń tego typu na świecie. W 2012 było to 39%, a rok później - 46%. Jak wynika ze statystyk firmy, każdego dnia użytkownicy sprzętu mobilnego z Androidem korzystają z niego aż 100 miliardów razy. Jeśli można określić to obrazowo, wychodzi po 100 "odblokowań ekranu" na osobę dziennie. Świadczy to nie tylko o potężnej popularności "Andka", ale też i dużym uzależnieniu użytkowników od urządzeń elektronicznych.

Google chwali się miliardem użytkowników Androida

Jeśli jeszcze mało naprawdę dużych liczb, oto kolejna. Wyliczono, że za pomocą sprzętów z Androidem wykonuje się dziennie aż 93 milionów fotek typu "selfie". W ciągu ostatniego roku liczba instalowanych aplikacji wzrosła aż 236% w stosunku do poprzedniego. Fakty mówią same za siebie - Android zaczyna rządzić i póki co próżno wypatrywać dla niego prawdziwej konkurencji. Najbliższe lata będą należeć do kolejnych wersji systemów z charakterystycznym logiem zielonego robocika.