Google chyba pracuje nad aplikacją Google Maps dla iOS 6. Zobacz zdjęcia

Jeden z deweloperów zaprezentował kilka zdjęć przekonując, że przedstawiają one aplikację Google Maps dla systemu iOS 6.


Autorem niestety dosyć niewyraźnych zdjęć jest deweloper Ben Guild, który przekonuje, że przedstawiają one działającą na iGadżecie aplikację Google Maps przeznaczoną do współpracy z systemem iOS 6.

Zdjęcia mające przedstawiać działającą aplikację Google Maps dla iOS 6

Zdjęcia mające przedstawiać działającą aplikację Google Maps dla iOS 6

Twierdzi on ponadto, że znajduje się ona obecnie w alpha oraz przedstawia kilka jej cech:

- wektorowe mapy

- możliwość obracania dwoma palcami do dowolnego kąta widzenia

- bardzo szybkie działanie

- dostosowanie do 4-calowego ekranu iPhone'a 5

Google Maps na iOS - przypomnienie

Po latach współpracy Apple wprowadzając swój najnowszy system iOS 6 zrezygnowało z map Google'a na rzecz swojej aplikacji bazującej na danych dostarczanych przez holenderską firmę TomTom. Niestety okazało się, że nowy produkt zawiera wiele błędów, co skłoniło Tima Cooka do opublikowania listu otwartego i przeproszenia za zaistniałą sytuację.

Nieco później pojawiły się jednak kolejne niezbyt przychylne dla firmy Apple doniesienia, z których wynikało, że była ona od miesięcy informowana, iż jej nowa aplikacja jest mocno niedopracowana.

Obecnie trwają gorączkowe prace nad wyeliminowaniem wszystkich błędów, do których, co interesujące, prawdopodobnie zaangażowani zostali również pracownicy sklepów Apple Store.

Google atakuje

Niestety nie mamy możliwości zweryfikowania, czy przedstawione zdjęcia są prawdziwe. Jeżeli jednak są oznacza to, że Google mocno pracuje nad tym, aby jak najlepiej wykorzystać potknięcie konkurenta. Wcześniej wspominaliśmy już o pierwszym etapie tego planu, czyli udostępnieniu usługi Street View z poziomu mobilnej przeglądarki.