Google dodaje Web Speech API dla Chrome. Będziesz mógł kontrolować gry za pomocą głosu

Firma Google poinformowała o udostępnieniu wraz z wersją beta przeglądarki Chrome 25 nowego, opartego na javascripcie interfejsu Web Speech API.

Na Google Chrome Blog firma Google poinformowała o bardzo interesującym rozwiązaniu, które pojawiło się wraz z wersją beta przeglądarki internetowej Chrome 25.

"Używanie swojego głosu do wyszukiwania na komputerze, lub smartfonie jest przydatne, ale istnieje znacznie więcej możliwości, z których możesz skorzystać za pomocą komend głosowych. Wyobraź sobie, że mógłbyś dyktować dokumenty, uczestniczyć w bitwie freestyle rap, lub kontrolować bohaterów gier z poziomu przeglądarki jedynie za pomocą swojego głosu. Z dzisiejszym wydaniem Chrome Beta ta przyszłość jest bliższa niż myślisz" - czytamy w informacji Google.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

Oznacza to, że deweloperzy aplikacji webowych otrzymali do dyspozycji narzędzie w postaci nowego opartego na javascripcie interfejsu Web Speech API, za pomocą którego będą mogli integrować w swoich produktach system rozpoznawania mowy.

Jeżeli jesteście zainteresowani nową wersją przeglądarki Chrome zajrzyjcie na stronę Google Chrome Beta. Obecnie jedyną aplikację pozwalającą na zapoznanie się z możliwościami nowego API jest przygotowane przez Google demo Web Speech API.

___________________

Fantastyczna sprawa. A Wam jak się podoba?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: