Google dołącza do Facebooka i Twittera - Trump zablokowany na YouTube

Przedstawiciele YouTube poinformowali, że kanał Donalda Trumpa został zbanowany na najbliższe siedem dni. Odchodzący prezydent Stanów Zjednoczonych nie będzie w stanie publikować żadnych nowych treści.

W zeszłym tygodniu Donal Trump otrzymał bana na media społecznościowe. Twitter po przejrzeniu ostatnich wpisów prezydenta Stanów Zjednoczonych postanowił zablokować jego konto. Tego samego dnia na podobny ruch zadecydował się Facebook, który zbanował Trumpa na wszystkich swoich mediach społecznościowych.

YouTube
Źródło: techadvisor.co.uk

YouTube

Źródło: techadvisor.co.uk

Teraz do gry wchodzi Google, które poinformowało o co najmniej 7 dniowym zawieszeniu działalności konta Donalda Trumpa na YouTube.

Pracownicy serwisu przekazali, że konto Donalda Trumpa utraciło możliwość publikowania nowych materiałów wideo na co najmniej 7 dni. Ban tyczy się także komentarzy. Wszystko w związku z obawą o bezpieczeństwo i szerzenie się dezinformacji.

Google zdecydowało się na zablokowanie konta Donalda Trumpa po bojkocie ze strony amerykańskich grup obrony praw obywatelskich. Jeszcze w tym tygodniu na kanale Donalda Trumpa pojawiło się osiem nowych materiałów wideo.

Źródło: androidcentral.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: