Google+ dopuszcza używanie pseudonimów

Kolejne zmiany w serwisie społecznościowym od Google. Gigant z Mountain View dopuścił możliwość używania pseudonimów. Inną nowością jest możliwość dodawania panieńskich nazwisk.

Zmiany, które dopuszczały używanie pseudonimów w Google+ zapowiadano już w październiku zeszłego roku. Wcześniej sporo kontrowersji wywołała akcja kasowania wszystkich kont, które nie zawierały imienia i nazwiska. Teraz dodawanie ksywek jest już możliwe.

Przeciwnicy wcześniejszej polityki Google argumentowali, że użytkownicy muszą mieć prawo do używania pseudonimów, ze względu na własne bezpieczeństwo, zwłaszcza kiedy światu grożą takie pomysły jak SOPA czy ACTA.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Od wczoraj użytkownicy mają już więc możliwość dodania do swojego profilu swojego pseudonimu czy też nazwiska panieńskiego. Z kolei dla tych co nie mają jeszcze konta w Google+, gigant z Mountain View przygotował ciekawą propozycję. Mogą oni założyć swoje konto w serwisie podając jedynie pseudonim, pod warunkiem że takiego samego używają na innych swoich stronach - np. na blogu czy w serwisie Twitter.

Jak wam się podobają nowe rozwiązania dla Google+?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: