Google i Samsung opóźniają premiery Nexus Prime oraz Androida 4

Wszyscy spodziewali się premiery nowego telefonu od Google, czyli produkowanego przez Samsunga modelu Nexus Prime już wczoraj. Prezentacja na której miała pojawić się także nowa odsłona systemu Android została jednak przełożona.

Prezentacja była pierwotnie zaplanowana na 11 października w San Diego. Mieliśmy na niej zobaczyć nowy telefon z logo Google, produkowany po raz kolejny przez Samsunga - Nexus Prime. Przyjdzie nam na to jednak poczekać, ponieważ połączona prezentacja obu firm została odwołana. Pojawiły się głosy, że kolejną datą premiery ma być 27 października, ale dotychczas ani Google ani Samsung nie potwierdziły tej informacji.

Decyzja Samsunga oraz Google związana jest najprawdopodobniej ze śmiercią współzałożyciela, oraz do niedawna CEO, firmy Apple - Steve’a Jobsa. Była to jedną z najważniejszych osób dla całej branży nowych technologii. Chociaż dziś produkty Apple oparte na systemie iOS są bezpośrednią konkurencją dla platformy Google Android to nie zawsze tak było. Były prezes Google, Eric Schmidt zasiadał przez pewien w radzie nadzorczej Apple. Uznanie tej daty za “nieodpowiedni moment", jak czytamy w oświadczeniu, jest w pełni uzasadnione i zrozumiałe.

Nowa data konferencji nie jest jeszcze znana, ale będziemy Was informować na bieżąco. Damy znać, jak tylko pojawią się nowe informacje w sprawie premiery najnowszego smartfona z linii Nexus, a także nowej wersji Androida Ice Cream Sandwich.

O śmierci Steve’a Jobsa pisaliśmy szerzej na łamach PC World. Pojawił się także w naszym serwisie MacWorld bardziej osobisty wpis, mówiący o odczuciach po jego odejściu - “Kim dla mnie był Steve Jobs"