Google i Samsung szykują konkurenta dla nowego Apple iPada

Firma Google podjęła współpracę z Samsungiem, której owocem ma być nowy tablet z linii Nexus. Co interesujące, pod względem oferowanej rozdzielczości urządzenie to miałoby pozostawić w tyle nowego Apple iPada.

Jak pamiętamy, firma Samsung na zlecenie Google opracowała smartfon Galaxy Nexus. Tablet Nexus 7 produkowany jest natomiast przez Asusa.

Serwis CNET opierając się na informacjach pozyskanych od Richarda Shima (analityk w firmie NPD DisplaySearch) twierdzi, że internetowy gigant zapragnął wprowadzić do swojej oferty kolejny, tym razem high-endowy tablet. Co interesujące, jego produkcją również miałby się zająć Samsung.

Urządzenie to zaoferować ma 10,1-calowy ekran o ogromnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, który cechuje się gęstością pikseli wynoszącą aż 299 ppi. Oznaczałoby to, że pokonałby on pod tym względem nowego iPada, w przypadku którego możemy mówić o gęstości pikseli na poziomie "zaledwie" 264 ppi.

Tablet Google Nexus za 99 USD

Warto na koniec dodać, że Shim potwierdził również, iż w grudniu ruszy produkcja taniutkiego 7-calowego tabletu Google'a, który zostanie wyceniony na 99 USD (taniej o 100 USD od tabletu Nexus 7). Niestety obecnie nic nie wiemy na temat jego specyfikacji.

___________________

Jak sądzicie, czy połączone siły Samsunga i Google'a powinny wprowadzić w Apple lekki niepokój?