Google integruje z Chrome wyszukiwarkę DuckDuckGo

Google ogłosiło dość zaskakujące posunięcie - w przeglądarce Chrome zostanie zainstalowana wyszukiwarka DuckDuckGo. Skąd taka decyzja?

Wyszukiwarka DuckDuckGo znalazła się w edycji Chrome z numerem 73. Ponadto powiększyła się lista dostępnych silników wyszukiwania w przeglądarce, ale to właśnie z obecności DuckDuckGo użytkownicy powinni być najbardziej zadowoleni. Jest to wyszukiwarka zorientowana na prywatność, nie zapamiętująca fraz ani słów kluczowych wprowadzanych przez użytkownika, ani nie rejestrująca jakichkolwiek jego aktywności. Personalizacja wyników wyszukiwania nie będzie odnotowywana przez przeglądarkę. A DuckDuckGo korzysta z 400 źródełm w tym Wikipedii, Bing, Yahoo cz Yandex.

Google integruje z Chrome wyszukiwarkę DuckDuckGo

Integracja DuckDuckGo z Google Chrome zaskakuje z paru powodów. Po pierwsze - jest to bezpośrednia konkurencja dla wyszukiwarki Google. Po drugie - gdy użytkownik szuka miejsc, nie wyświetla Map Google, ale Mapy Apple. Gabe Weinberg, założyciel DuckDuckGo, wyraził swoje zadowolenie z decyzji internetowego giganta. Podsumował ją, mówiąc, że Google doceniło w końcu, jak ważna jest dla użytkowników prywatność - a zwłaszcza bezpieczne wyszukiwanie informacji. Czy tak jest naprawdę? trudno powiedzieć, ponieważ samo Google nie skomentowało jeszcze tej sprawy.