Google: koniec z pobieraniem filmów i muzyki z serwisu YouTube!

Firma Google wzięła na celownik serwis YouTube-MP3.org pozwalający na konwertowanie plików wideo z YouTube'a do formatu mp3. Eee...szkoda?


Według serwisu TorrentFreak na celowniku Google'a oprócz serwisu YouTube-MP3.org znalazł się również serwis Music-Clips.net, który oprócz "wysysania" ścieżek audio (obsługuje formaty MP3, OGG, AAC i WMA) pozwala również na zapisywanie w różnych formatach samych filmów.

Google wystosował do wspomnianych serwisów pisma, w których domaga się zaprzestania niezgodnego z regulaminem korzystania z API YouTube'a. Grozi przy tym, że jeżeli jego żądania nie zostaną spełnione w ciągu siedmiu dni, podejmie odpowiednie kroki prawne.

Jaka reakcja?

W reakcji na wspomniane pismo właściciel YouTube-MP3.org jasno zadeklarował, że jego serwis nie korzysta z API serwisu YouTube, lecz z "innych środków". Stoi więc na stanowisku, że zarzuty Google'a są bezpodstawne.

Jest o co walczyć

Serwisów oraz różnych narzędzi pozwalających na konwersje z YouTube'a jest bardzo dużo. Według szacunków Google'a korzysta z nich aż 200 milionów internautów, zaś sam serwis YouTube-MP3.org odwiedza codziennie 1,3 miliona osób.

Jak widać, jest to potężne i z pewnością narastające zjawisko. Nie dziwi więc, że firma Google postanowiła je ukrócić. Czy jednak jej się to uda? Mam co do tego poważne wątpliwości...