Google konkuruje z PayPal?

Być może dominacja systemu płatności PayPal już niedługo będzie zagrożona. Prawdopodobnie niebawem podobne rozwiązania zaprezentuje Google, od pewnego czasu szykujące ekspansję na rynku internetowych zakupów.

Przedstawiciele firmy ChannelAdvisor, pomagającej sprzedawcom między innymi na najpopularniejszej światowej aukcji E-Bay, twierdzi, że doszły go słuchy o przygotowaniach do wprowadzenia nowej usługi. Według niego, mówi się o tym, że nazywana jest ona Google Wallet i ma zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w sieci oraz ułatwić dokonywanie ich osobom, które nie chcą bądź nie mogą dokonywać ich przy pomocy kart kredytowych. Rzecznik prasowy Google, Steve Langdon, nie potwierdza tych rewelacji i odmawia komentarza na temat zarejestrowanej w kwietniu spółki-córki Google Payments.

Wielu internetowych sprzedawców zastanawia się więc, czy i kiedy Google rozpocznie konkurencję z PayPal. Część z nich ma także wątpliwości, czy system internetowego giganta będzie się istotnie różnił od tych obecnie oferowanych. Niektórzy spekulują, że będzie on całkowicie wolny od jakichkolwiek opłat. Jedna kwestia jest pewna: Google dysponuje ogromnym zapleczem i każdy jego ruch powinien być uważnie obserwowany przez wszystkich w e-biznesie.

Zobacz również:

  • 35 000 kont PayPal zaatakowanych - czy Twoje także?
  • Do Biedronki trafił sprzęt od znanego producenta samochodów
Aktualizacja: 22 czerwca 2005 10:50

Wczoraj prezes Google, Eric Schmidt zdecydowanie zaprzeczył pogłoskom, jakoby jego firma miała konkurować z PayPal. Potwierdził jednocześnie, że Google szykuje system płatności: "Usługi nad którymi pracujemy są naturalną ewolucją istniejącej linii produktów i programów reklamowych, z których korzystają miliony użytkowników i reklamodawców". Schmidt nie powiedział jednak kiedy nowe usługi będą dostępne ani na czym dokładnie mają polegać.