Google kopiuje Apple. Szybkie parowanie Bluetooth już dostępne!

Google zaprezentowało nowy system szybkiego parowania z urządzeniami Bluetooth. Wygląda podobnie do rozwiązania z ekosystemu Apple, ale działa z większą ilością urządzeń. Co zrobić, aby skorzystać z Fast Pair?

Google postanowiło uprościć sposób parowania akcesoriów Bluetooth z urządzeniami z Androidem. Mowa głównie o słuchawkach bezprzewodowych True Wireless.

Google kopiuje Apple. Szybkie parowanie Bluetooth już dostępne!

Programiści dodali nową opcję do Androida. Mowa o szybkim parowaniu urządzeń z Bluetooth. Podobne rozwiazanie znamy od lat z iPhone'a, ale tam ograniczone jest jedynie do słuchawek Apple/Beats. W przypadku Fast Pair na Androida funkcja zadziała w połączeniu z wieloma popularnymi modelami słuchawek, a lista będzie stale rozszerzana.

Dzięki Fast Pair dużo szybciej skonfigurujemy do pracy akcesoria korzystające z Bluetooth.

Funkcja Fast Pair sama w sobie nie jest nowością. Google zastosowało ją wcześniej w autorskich smartfonach Pixel i słuchawkach Pixel Buds. W taki formie rozwiązanie to działało identycznie, jak w urządzeniach firmy Apple.

Podczas uruchomienia akcesorium Bluetooth telefon lub tablet automatycznie wykryje nowe urządzenie w pobliżu i wyświetli specjalną kartę, która pozwoli na konfiguracje. Wystarczy kliknąć połącz, aby sparować oba urządzenia i zakończyć proces konfiguracji.

System szybkiego parowania dostępny jest na wszystkich telefonach i tabletach z Androidem po aktualizacji usług Google do najnowszej wersji. Obecnie Fast Pair działa z ponad 100 modelami akcesoriów. Google mówi głównie o sprzęcie firmy JBL oraz Sony.

Źródło: slashgear.com