Google kupiło serwis VirusTotal. To dobra informacja dla internautów

Firma Google znów "udała się na zakupy". Tym razem w jej "koszyku" wylądował serwis VirusTotal.

VirusTotal pozwala na skorzystanie ze skanera online, dzięki któremu w bardzo prosty sposób możemy dokładnie prześwietlić pod kątem różnych zagrożeń wybrany plik lub stronę internetową. Potężną bronią serwisu jest to, że podczas skanowania wykorzystuje on aż 40 silników antywirusowych, co oznacza, że jest znacznie bardziej wiarygodny niż zwykły antywirus.

Warto dodać, że zespół programistów VirusTotal opracował również niewielki i prosty w obsłudze program VirusTotal Uploader dla Windows, dzięki któremu możemy w bardziej komfortowy sposób korzystać z ich usługi.

VirusTotal w rękach Google

Jak się dowiadujemy, wspomniany serwis stał się właśnie za bliżej nieokreśloną kwotę własnością firmy Google.

Komentarz VirusTotal

Przedstawiciele VirusTotal twierdzą, że ich usługa nadal będzie działała niezależnie od Google i że będą współpracowali z innymi firmami antywirusowymi oraz ekspertami do spraw bezpieczeństwa. Deklarują też, że przejęcie ich firmy przez Google to dobra informacja dla na i zła dla wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowanie.

Komentarz Google

Firma Google niestety nie wyjawiła nam planów związanych z najnowszym zakupem. Wydała jedynie następujące oświadczenie:

"Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne dla naszych użytkowników i inwestujemy miliony dolarów, aby zapewnić im bezpieczeństwo online. VirusTotal ma duże doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa sieci i jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli zapewnić infrastrukturę, której serwis potrzebuje, aby się dalej rozwijać"

_______________________

Miejmy nadzieję, że wspomniane doświadczenie VirusTotal oraz ogromne możliwości Google faktycznie przełożą się wkrótce na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich internautów.