Google kupuje Quest Visual wraz z aplikacją używającą augmented reality

Google dokonało ciekawego zakupu. Jest nim firma Quest Visual, odpowiedzialna za powstanie aplikacji Word Lens, czyli narzędzia używającego rzeczywistości rozszerzonej do natychmiastowego tłumaczenia napisów w obcych językach.

Filmik poniżej pokazuje Word Lens w działaniu i powie Wam o aplikacji więcej, niż tysiąc słów. Dlaczego Quest Visual zdecydowali się na sprzedanie Google? Jak można przeczytać na oficjalnej stronie firmy, dzięki temu zyskują wsparcie od Google Translate, co umożliwi tłumaczenie większej ilości języków w przyszłości. W tym momencie aplikacja ma możliwość tłumaczenia siedmiu języków - angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego oraz portugalskiego. Translate dysponuje obecnie słownikiem 345 języków z całego świata, więc dostęp do jego zasobów może dać naprawdę duży impuls dla World Lens.

Z okazji dołączenia do Google, Quest Visual udostępnił wersje Word Lens na iPhone, iPada, Glass oraz system Android za darmo - jednak będzie tak tylko przez jakiś czas. Efekty współpracy mogą być ciekawe, ponieważ narzędzie Google działa w sieci, a Word Lens jak dotąd nie potrzebował Internetu do działania. Można także podejrzewać, że Word Lens może zostać zamontowany w Google Glass, dzięki czemu turyści na wczasach będą doskonale rozumieli wszystkie napisy w obcych językach.

Zobacz również:

  • Blokada śledzenia w iOS działa - ile straciły firmy reklamowe?
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]