Google kupuje Quickoffice. Znacznie zwiększa swoje "biurowe" możliwości

Google ogłosiło, że kupiło Quickoffice, czyli firmę dostarczającą na mobilny rynek jeden z najpopularniejszych pakietów biurowych.


Quickoffice to jeden z najpopularniejszych pakietów biurowych dostępnych dla urządzeń mobilnych zbudowanych w oparciu o platformy Android, iOS i Symbian.

"Z przyjemnością informujemy, że kupiliśmy Quickoffice, lidera w dziedzinie rozwiązań biurowych. Dzisiaj konsumenci, przedsiębiorstwa i szkoły używają aplikacji Google, aby móc robić różne rzeczy z dowolnego miejsca i przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia. Quickoffice ma osiągnięcia w zapewnieniu bezproblemowej współpracy z popularnymi formatami plików i będziemy pracowali na wykorzystaniu ich zaawansowanej technologii w naszym zastawie oprogramowania. Quickoffice posiada potężną bazę użytkowników i mamy nadzieję na wsparcie ich jeszcze bardziej płynnymi i intuicyjnymi zintegrowanymi doświadczeniami" - możemy przeczytać w informacji prasowej opublikowanej przez Google.

Niestety obie firmy nie podały żadnych informacji na temat kwoty transakcji oraz w jaki sposób przebiegać ma wspomniana integracja.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak wyeksportować dokument do pliku PDF w usłudze Dysk Google?

W każdym razie wyraźnie widać, że Google zamierza mocno wzbogacić możliwości swojego ekosystemu biurowego opartego obecnie na chmurze (Google Drive) zapewniając np. użytkownikom możliwość obsługi plików programu MS Office w zakresie ich edycji bez potrzeby konwersji do formatu Dokumentów Google.

Pierwszy tablet Google'a

Zakup Quickoffice może też być związany z szykowanym przez Google'a pierwszym tabletem, który oferując wysoce zaawansowane środowisko biurowe łączące najlepsze elementy Quickoffice i Google Drive z pewnością zyska w oczach potencjalnych klientów.

Kiedy premiera?

Urządzenie to powinno zostać oficjalnie zaprezentowane już za kilka tygodni podczas konferencji Google I/O. O tym co może zaoferować dowiecie się z artykułu "Tablet Google Asus Nexus 7: poznaj jego specyfikację!"


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: