Google kupuje patenty od Foxconna

Foxconn to firma, o której było głośno w poprzednich latach. Był to "czarny PR", bowiem dotyczył fali samobójstw, jakie miały miejsce wśród jej pracowników. Firma produkowała głównie dla Apple.

A jak wiadomo Apple lubi wdawać się w wojenki patentowe, zaś jego głównym rywalem jest Samsung, czyli konkurent na rynku smartfonów i (ogólnie) innych rozwiązań przenośnych. W ubiegłym tygodniu Google zapowiedziało pomoc dla Koreańczyków w ich sporach sądowych z Apple, natomiast dziś wypłynęła informacja, że gigant z Mountain View kupił od Foxconnu kilka patentów dotyczących telekomunikacji. Jak mówi się nieoficjalnie, głównym powodem tego działania jest ochrona Androida przeciwko trollom patentowym.

Google kupuje patenty od Foxconna

Hala w Foxconn

Jakie konkretnie patenty zostały nabyte oraz za ile - tego jeszcze nie podano. Jednak nie trzeba być zawodowym analitykiem, aby zobaczyć, że Google i Samsung szykują się na zaostrzenie wojny z "jabłkiem". Na koniec ciekawostka - Foxconn to nazywa handlowa firmy, która właściwie zwie się Hon Hai Precision Industry Company. Posiada ona obecnie dokładnie 64 300 patentów dotyczących elektroniki oraz telekomunikacji, nadto złożyła do sądu wnioski o przyznanie patentów na 128 400 rozwiązań! Jak więc widać, Google ma co od nich kupować.

Zobacz również:

  • Tanie AirPods Lite jeszcze w tym roku? iOS 16.4 skrywa więcej, niż myślimy
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [22.03.2023]