Google kupuje platformę wirtualnych płatności?

Po zakupie firmy Slide, producenta gier społecznościowych, Google dalej idzie tropem rozrywki on-line. Pojawiły się głosy, że teraz korporacja ma zamiar wykupić firmę programistyczną Jambool, zajmującą się systemami wirtualnych transakcji.

W porównaniu ze Slidem będzie to mniejszy zakup, bo i systemy v-płatności staną się uzupełnieniem dla produktów Slide'a i Zyngi. Serwis ma kosztować Google około 75 mln dolarów. Przedstawiciel Jambool nie potwierdził na razie tych doniesień.

Produktem firmowym Jambool jest Social Gold, platforma umożliwiająca programistom tworzenie swoich własnych wirtualnych walut, które pozwolą na transakcje w serwisach społecznościowych i grach online. Już dziś z systemów tych korzystają tysiące stron internetowych.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Polska centrum pracy hybrydowej. Pierwsze w Europie Hybrid Workplace Experience Centre otwarte w Warszawie

Google prowadzi swój własny system płatności on-line - Checkout. Usługa jako jedna z nielicznych w korporacji pojawiła się od razu w pełnej wersji. Teraz do systemu dołączyć może Jambool, umożliwiający płatności wirtualne.

Następne kroki Google wskazują, że firma chce mocno wejść w rynek społeczności i gier społecznościowych. Po potężnym starcie, wraz z zakupem pakietu akcji Zyngi - producenta popularnych na Facebooku gier, teraz przyszedł czas na grupy Slide i Jambool.

Zobacz też:

Google inwestuje w gry

Google kupuje producenta gier społecznościowych Slide


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: