Google+ ma już pół miliarda użytkowników

Google pochwaliło się najnowszymi statystykami swojego portalu społecznościowego Google+. Z miesiąca na miesiąc notuje on systematyczny wzrost liczby użytkowników.

Google+ to serwis społecznościowy stworzony przez Google. Został on uruchomiony 28 czerwca 2011 roku i w zamyśle jego twórców miał stać się realną konkurencją dla najpopularniejszego serwisu tego typu - Facebooka.

Kilka dni temu koncern z Mountain View zaprezentował na swoim blogu najnowsze statystyki swojego portalu dotyczące liczby użytkowników. Okazuje się, że Google+ posiada już 135 milionów użytkowników aktywnie korzystających ze strumienia informacji serwisu. To wzrost o 35 milionów w porównaniu do danych z września tego roku.

Google +

Google +

Według przedstawionych informacji całkowita liczba użytkowników tego serwisu społecznościowego przekroczyła już 500 milionów (przyrost 100 milionów od września). Niemal połowa z tej ogromnej liczby (235 milionów) to osoby, które korzystają ze swojego konta Google+ w obrębie innych usług Google takich jak YouTube, wyszukiwarka internetowa czy też sklep z aplikacjami dla systemu Android - Google Play.

Tempo wzrostu Google+ jest więc całkiem imponujące. Z pewnością przyczyniają się do niego także ostatnie zagrywki giganta z Mountain View - takie jak między innymi wymuszenie posiadania profilu Google+ do komentowania gier i aplikacji w Google Play.

Jak statystyki te wyglądają na tle konkurencji? Facebook, zdecydowany lider na rynku serwisów społecznościowych, ma obecnie miliard aktywnych użytkowników w miesiącu. Trudno spodziewać się, żeby portal stworzony przez Google nawet w dalszej perspektywie zbliżył się do tak ogromnego wyniku. Minimalnie lepszy od Google+ jest także mikroblogowy serwis Twitter - z wynikiem 140 milionów aktywnych użytkowników.

Wraz z porcją danych statystycznych Google poinformowało także o dodaniu nowej funkcji do swojego serwisu. Są to tak zwane Wspólnoty (Communities) - swoisty odpowiednik grup tematycznych na Facebooku. Wspólnoty mogą być zarówno publiczne jak i prywatne. W ich ramach będzie można na przykład tworzyć wydarzenia czy też ogranizować wideokonferencje.

Na zakończenie pytanie do naszych czytelników - czy posiadacie konto w serwisie Google+ i aktywnie z niego korzystacie? Jeżeli nie - dlaczego?