Google+ ma nową funkcjonalność ułatwiającą instalację aplikacji na Androida

Firma Google dodała po cichutku przydatną funkcję dla osób korzystających z serwisu społecznościowego Google+ i posiadających mobilny sprzęt pracujący pod kontrolą Androida.

Jak informuje The Next Web, firma Google po cichutku wprowadziła do swojego serwisu społecznościowego nową funkcjonalność. Przeznaczona ona jest dla osób, które korzystają z gadżetów pracujących pod kontrolą Androida pozwalając im na instalację aplikacji dostępnych w sklepie Google Play bezpośrednio z poziomu Google+.

Dzięki powiązaniu z Google Play wklejony w Google+ link prowadzący do "androidowej" aplikacji powoduje, że naszym znajomym zaoferowana zostanie możliwość skorzystania z przycisku "Zainstaluj". Po jego kliknięciu automatycznie wczyta się strona aplikacji w Google Play, natomiast ich oczom ukaże się okno testowe z propozycją potwierdzenia instalacji, lub jej anulowania. Co interesujące, zawiera ono także okno wyboru pozwalające na wysłanie aplikacji na inne urządzenie użytkownika.

Nowa funkcja przyda się, gdy zechcemy zainteresować jakąś aplikacją naszych znajomych. Z pewnością będzie ona również szeroko wykorzystywana przez deweloperów mających nadzieję, że dzięki niej zachęcą użytkowników Google+ do instalacji swojego oprogramowania.