Google ma nowego CEO. Brin i Page zakładają Alphabet

Założyciele Google, czyli Larry Page i Sergey Brin, będą od tej pory będą zajmować się rozwojem nowego przedsiębiorstwa o nazwie Alphabet. Na czele Google, które będzie teraz tylko jedną z części składowych nowej firmy-matki, stanie Sundar Pichai.

Google, czyli potentat na rynku wyszukiwarek internetowych, przechodzi gruntowną reorganizację. Na czele giganta stanie Sundar Pichai, który do tej pory był wiceprezesem zajmującym się rozwojem Androida, Chrome i aplikacji Google. Google zostanie przy tym znacznie odchudzone i wydzielone zostanie z niego kilka innych firm.

Założyciele Google zajmą się nowym przedsięwzięciem. Larry Page informując o zmianach oznajmił światu, że stanie na stanowisko CEO w nowej firmie Alphabet, gdzie funkcję prezydenta obejmie Sergey Brin. Do spółki-matki będzie należało Google oraz kilka innych firm, które były w portfolio Google'a do tej pory.

Google będzie częścią Alphabet

Google będzie częścią Alphabet

W ramach holdingu Alphabet będą działały firmy, które mają cieszyć się docelowo sporą autonomią. Oprócz Google'a będą to między innymi Nest (inteligentne termostaty), Life Sciences (soczewki kontaktowe monitorujące poziom glukozy we krwi), Calico (badania nad długowiecznością) oraz X Labs (technologie eksperymentalne).

Z listem Larry'ego Page'a zapowiadającym Alphabet można zapoznać się na nowej stronie abc.xyz. Wiemy też już, że wszystkie akcje Google staną się akcjami Alphabet i będą funkcjnować w ramach NASDAQ jako GOOGL i GOOG. W przyszłości wyniki finansowe mają być prezentowane osobno dla całego Alphabet i samej firmy Google.