Google modyfikuje wyszukiwarkę - ikony zdradzą dodatkowe informacje o miniaturkach

Google usprawnia swoją wyszukiwarkę sieciową. Wśród nowości podpowiedzi na miniaturkach.

Google jest firmą, która nie zna słowa stagnacja. W Mountain View co chwile wprowadzane są nowe funkcje, rozwiązania i systemy. Nie wszystkie zmiany odbierane są pozytywnie, ale dzisiejsze modyfikacje wyszukiwarki Google wprowadzają kilka ułatwień.

Google modyfikuje wyszukiwarkę - ikony zdradzą dodatkowe informacje o miniaturkach

Wyszukiwarkowy gigant zabrał się za poprawę wyglądu i funkcjonalności swojego flagowego produktu, który pozwolił firmie zarobić miliardy dolarów. Mowa oczywiście o wyszukiwarce sieciowej Google. Najnowsze zmiany ukierunkowane zostały na ułatwienie wyszukiwania obrazów.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
  • Wikipedia stanie się płatna! Zapłacą firmy korzystające z jej danych
  • Google przestanie nas śledzić?

Nowa funkcja jest już stopniowo udostępniania wybranym konsumentom. Google deklaruje, że w niedalekiej przyszłości odświeżona wyszukiwarka sieciowa powinna pojawić się u każdego internauty.

Google zamierza ułatwić nam wyszukiwanie obrazów. W lewym dolnym rogu każdej z wyszukanych miniaturek widoczne będą małe piktogramy, które poinformują nas co znajduje się w linku jeszcze przed kliknięciem w niego.

Na przykład jeżeli szukamy jedzenia i wyświetli nam się miniaturka z potrawą oznaczona piktogramem noża i widelca możemy oczekiwać, ze po kliknięciu w link otworzy nam się strona z przepisem, który pozwoli na wykonanie podobnej potrawy w domowym zaciszu. Ikona metki cenowej wskazywać będzie, że po kliknięciu w daną miniaturkę zostaniemy przekierowani do sklepu, gdziem można zakupić dany produkt.

Nie zabraknie także ikonki Google Play. Wskazywać ona będzie, że po kliknięciu w link zostaniemy przekierowani do filmiku. Wcześniejsza informacja pozwoli nam wyciszyć głośniki lub zrezygnować z otwarcia linku, jeżeli nie jesteśmy zainteresowani oglądaniem filmików.

Do tej pory wyszukiwarka Google pokazywała jedynie rzeczywiste wymiary wyświetlanych miniaturek. Dostęp do większej ilości informacji dostępny był dopiero po kliknięciu.

Google w swoim poście na Twitterze poinformowało, że informacja odnośnie wymiarów zostanie umieszczona w innym, łatwodostępnym miejscu, a jej miejsce zajmą nowe znaczniki.

Źródło: digitaltrends.com