Google może jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek tablet za 99 USD

Serwis DigiTimes.com podzielił się kilkoma interesującymi doniesieniami na temat kolejnego wyjątkowo taniego tabletu Google'a. Wynika z nich m.in., że urządzenie to może pojawić się w sprzedaży jeszcze pod koniec tego roku.

Zgodnie z doniesieniami serwisu DigiTimes, który opiera się z kolei na informacjach pozyskanych od tajwańskich dostawców podzespołów, firma Google pod koniec tego roku zamierza wprowadzić na rynek taniutki tablet Nexus. Za urządzenie to (spekulacje na jego temat pojawiać się zaczęły pod koniec września) trzeba będzie zapłacić zaledwie 99 USD.

Serwis twierdzi, że tablet będzie wyposażony w bazujący na architekturze ARM jednordzeniowy układ WM8950 chińskiej firmy WonderMedia Technologies oraz panel HUVA TN, którego dostawcą będzie tajwańska firma HannStar Display. Samo urządzenie miałoby być natomiast składane w fabryce tajwańskiej firmy Quanta Computer.

Niestety firma Quanta odmówiła komentarza w tej sprawie, natomiast Asus, który jest producentem wydanego w czerwcu pierwszego tabletu Google Nexus 7 zdecydowanie twierdzi, że nie ma żadnych planów związanych z produkcją wspomnianego taniutkiego modelu.

Jeżeli Google faktycznie wprowadzi na rynek tablet za 99 USD, z pewnością byłby on poważną konkurencją dla zalewających nasze rynki tanich tabletów różnych chińskich producentów.

Czy bylibyście zainteresowani tym urządzeniem?