Google może kupić Motorolę Mobility - mówią jej udziałowcy

Około 99 procent udziałowców Motoroli Mobility głosowało na specjalnym spotkaniu za zgodą na przejęcie firmy przez Google. Aby transakcja została ostatecznie sfinalizowana potrzebne są jeszcze zezwolenia od organów regulacyjnych USA, Unii Europejskiej i innych krajów.

Motorola Mobility
W sierpniu informowaliśmy o zawarciu ostatecznej umowy w sprawie przejęcie Motoroli Mobility przez Google. Transakcja opiewa na 12,5 mld dolarów. Motorola spodziewa się połączenia na początku 2012 roku, ale zaznacza, że termin ten może się odwlec w związku z czynnikami pozostającymi poza kontrolą spółki. Wcześniej firma mówiła o początku 2012 lub końcu 2011 roku.

We wrześniu Google poinformowało, że zostało poproszone przez Departament Sprawiedliwości USA o więcej informacji na temat planowanego zakupu Motoroli Mobility. Ten drugi wniosek o szczegóły transakcji może potencjalnie doprowadzić do spowolnienia procesu połączenia się firm.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [24.09.2021]
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!

W dokumentach złożonych we wrześniu, Motorola informowała, że wraz z Google planują jak najszybciej zakończyć sprawy dotyczące kwestii antymonopolowych. Wnioski o wcześniejsze przejrzenie tych spraw nie trafią tylko do odpowiednich organów w USA i Komisji Europejskiej, ale także do kilku innych krajów, takich jak Kanada, Chiny, Izrael, Tajwan oraz Turcja.

W minionym miesiącu Motorola Mobility, zajmująca się produkcją smartfonów, tabletów i set-top-boksów, poinformowała o stratach netto w wysokości 32 mln dolarów przy przychodach wynoszących 3,26 mld dolarów w trzecim kwartale roku 2011. Firma zanotowała starty podobnej wysokości w tym samym kwartale roku ubiegłego.