Google może mieć w planach produkcję własnej konsoli do gier z Androidem

Wygląda na to, że kolejnym urządzeniem z rodziny Nexus może być konsola do gier oparta o system Android. Okazało się, że Google zakupiło firmę Green Throttle Games, która zajmowała się przystosowaniem gier napisanych z myślą o Androidzie do wyświetlania na monitorach i telewizorach.

Green Throttle Games to firma, która miała w swojej ofercie bezprzewodowe pady współpracujące z systemem Google Android i udostępniała gry zmodyfikowane z myślą o graniu na dużych ekranach. Na nieszczęście osób, które zdecydowały się zakupić produkt tego producenta, firma pod koniec ubiegłego roku zawiesiła działalność. Wygląda na to, że już wtedy została ona przejęta przez Google.

Informacja o przejęciu Green Throttle Games przez giganta z Mountain View pojawiła się dopiero teraz, ale najwyraźniej sprawa toczyła się od jakiegoś czasu. Google poinformowało jak na razie, że przejęło “najważniejsze aktywa firmy” wraz z jej pracownikami, a dwóch jej najważniejszych członków zaktualizowało swoje profile w social media wpisując informację, że pracuję w Google już od listopada ubiegłego roku.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
  • Wyszukiwarka Google pomoże znaleźć lekarza
Google może mieć w planach produkcję własnej konsoli do gier z Androidem

Patrząc na to przejęcie jest możliwe, że Google pracuje nad kolejnym urządzeniem, które będzie podłączane do telewizora. W ofercie giganta brakuje sprzętu, który byłby następcą niezbyt udanego projektu Google TV oraz urządzenia w postaci przystawki do telewizora o nazwie Nexus Q. Skupiający się na grach set-top box od Google mógłby też konkurować z Apple TV, a także namieszać nieco na rynku konsol z Androidem w postaci np. kickastarterowego hitu Ouya.

źródło: pando.com