Google może przenieść na Androida jedną z najlepszych funkcji iPhone'a

Ta nowa funkcja, którą wprowadzi Pixel 6, byłaby niepodważalnym game-changerem dla użytkowników Androida.

Źródło: Jon Prosser x RendersByIan

Granica między iPhone'ami i smartfonami działającymi w oparciu o system Android zaciera się od lat, a niegdyś zwaśnione obozy, teraz czerpią od siebie nawzajem i coraz częściej siebie przypominają. Jest jednak jeden obszar, w którym iPhone kładzie urządzenia z Androidem na łopatki - i są to aktualizacje. Apple wspiera iPhone'y od lat. Weźmy dla przykładu iOS 15, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Ta aktualizacja będzie działać na sprzęcie sięgającym aż do 2015 roku.

Jest to imponujące, ale wydaje się, że Google może planować coś podobnego dla swojego nowego smartfona - Pixel 6. Jedną z najbardziej interesujących części ekskluzywnego spojrzenia na specyfikację Pixela 6 nie był ani aparat 50 MP, ani 12 GB pamięci RAM, ani bateria o pojemności 5000 mAh - ale wzmianka o 5-ciu latach aktualizacji oprogramowania.

Zobacz również:

  • Korzystasz z tej wersji Androida? Google porzuca ją na zawsze
  • Nowe funkcje na MacOS Monterey!
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 02.08.2021]

Linia Google Pixel nigdy nie cieszyła się wysokim zainteresowaniem ze strony polskich użytkowników smartfonów. Co dziwne, gdyż obcowanie z tymi urządzeniami owocuje w jedne z najlepszych doświadczeń oferowanych przez smartfony z Androidem. Możliwe jednak, że premiera Pixela 6 odbije się szerokim echem w świecie technologii mobilnej, a za czym idzie - zainteresuje również rynek polski. Tak na prawdę sama obietnica kilku lat wsparcia dla aktualizacji systemu może być wystarczająco kusząca.

Inną ciekawostką z raportu jest to, że Google może porzucić nazewnictwo XL na rzecz Pro - coś, co będzie szczególnie znajome dla właścicieli iPhone.

Sprawdź również: Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność