Google może przywrócić funkcję Active Edge do swoich smartfonów

Active Edge to jedna z ulubionych funkcji użytkowników smartfonów z Asystentem Google. Niestety, firma postanowiła z niej zrezygnować. Wszystko wskazuje na to, że ma się to jednak zmienić.

Źródło: Google

Począwszy od serii Pixel 2, Google wprowadził nowatorską funkcję sprzętową, dzięki której można ścisnąć boki telefonu, aby wywołać Asystenta Google. Pomimo posiadania swoich zwolenników, zdania na temat tego innowacyjnego sposobu interakcji z telefonem były jednak podzielone. Począwszy od modelu Pixel 4A, Google zrezygnował z tej funkcji, ale wygląda na to, że Pixel 6 przywróci jej drugą młodość.

Oficjalne listy produktowe dla etui do Pixela 6 i 6 Pro, widziane zarówno przez Rolanda Quandta z WinFuture oraz Mishaala Rahmana z xda-developers, najwyraźniej zdają się wspominać o wsparciu dla Active Edge wraz z Battery Share. Normalnie założylibyśmy, że to tylko placeholder wzięty z poprzedniego modelu, ale Pixel 5 oferował odwrotne bezprzewodowe ładowanie bez ściśniętych boków, podczas gdy Pixel 4 obsługiwał tylko Active Edge. Quandt jest pewien, że identyfikatory SKU są uzasadnione, dlatego zakłada, że jest to dokładna informacja i że Pixel 6 będzie posiadać funkcję Active Edge.

Zobacz również:

  • Chrome - historia aktualizacji [22.09.2021]
  • Google wypuszcza swoje chipsy? Niecodzienna promocja Pixela 6

Google zamieściło w poprzedni czwartek ciekawy teaser dotyczący Pixela 6 na swoim profilu na Instagramie. Obraz przedstawia smartfony z serii Pixel 6 w siatce 4 x 3, gdzie każdy z nich posiada tło o innym kolorze, aby pokazać działanie Material You z Androida 12.

Oprócz postu na Instagramie, Google udostępniło także wideo na swoich kanale YouTube. W tym 30-sekundowym filmie, Google zaoferowało szybkie, ale jasne spojrzenie na design Pixela 6 oraz jego wersje kolorystyczne. Podkreśla on także nowy wygląd Material You, który przybywa wraz z Androidem 12 i odświeżone widżety.

Na końcu filmu, Google ujawnia, że seria Pixel 6 zostanie uruchomiona tej jesieni. Widżety zegara ujawniają datę "Tue 19". Wszystko wskazuje więc na to, że zamówienia przedpremierowe rozpoczną się 19 października, gdyż jest to jedyna data w tym roku, kiedy 19 dzień miesiąca przypada na wtorek.

Patrząc także wstecz, doświadczenie podpowiada, że może to być realna data premiery. W przeszłości, Google trzymał się zasady wypuszczania nowych Pixelów oraz innych urządzeń w październiku każdego roku. Wszystko więc skleja się w jedną całość, co daje nam wysokie prawdopodobieństwo, że będzie tak i w tym roku.

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google

Źródło: Google