Google może szykować "dotykowe" Chromebooki. Skusicie się?

W Internecie pojawiły się interesujące informacje na temat Chromebooków. Wynika z nich, że urządzenia te być może wkrótce zaoferują dotykowe ekrany.

Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis China Times firma Google zamierza wprowadzić do swojej oferty komputery przenośne dysponujące ekranem dotykowym. Będzie je sprzedawała pod własną marką i, co oczywiste, wyposaży w oparty na przetwarzaniu w chmurze systemu Chrome OS.

Jak widać, firma Google wciąż wierzy w Chromebooki, które przecież nie cieszą się wielkim zainteresowaniem konsumentów. Potwierdziła to kilka miesięcy temu, gdy wraz z Samsungiem przedstawiła model, który wyceniony został na zaledwie 249 USD. Co więcej, rozpoczęła też właśnie nową interaktywną kampanię "For Everyone" promującą Chromebooki, w ramach której konsumenci mogą liczyć na to, że wybrane przez nich zdjęcie (należy je umieścić na stronie galleryforeveryone.com) z podpisem "dla..." zostanie wyświetlone na wielkim telebimie znajdującym się na Times Square (New York City).

Oczywiście powstaje pytanie, czy dodanie do Chromebooków dotykowych ekranów przyciągnie klientów. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż wielu konsumentom po prostu niezbyt przypadła do gustu sama idea, jaka przyświecała pomysłodawcom tych komputerów. Ponadto dodanie funkcji dotyku z pewnością będzie miało negatywny wpływ na ich cenę.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?