Google na Androidzie nie działa! Spokojnie - to chwilowa awaria [AKTUALIZACJA 22.06 13:00]

Wybrani użytkownicy smartfonów z Androidem od rana mają problem z dostępem do swoich smartfonów. Wszystko przez awarię Google. Co się dzieje? Kiedy sytuacja wróci do normy?

Google ostatnimi czasy nie ma szczęścia do stabilności swoich usług. Po ogromnej awarii, która miała miejsce w grudniu 2020 roku i trwała kilka dni nadszedł czas na kolejne problemy. Tym razem dotyczą one wybranych użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android.

Smartfon z Androidem 11
Źródło: pcworld.com

Smartfon z Androidem 11

Źródło: pcworld.com

Smartfony z systemem Android po aktualizacji do najnowszej wersji usług Google wyświetlają błąd "Google wciąż przestaje działać". Oprogramowanie wyszukiwarkowego giganta, które zintegrowane jest z systemem Android i odpowiada za działanie usług Google co chwilę zawiesza się i uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Problem dotyczy z pewnością użytkowników smartfonów od Xiaomi, ale niewykluczone, że pojawia się także na urządzeniach innych producentów.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj!
Problem z usługami Google

Problem z usługami Google

Co robić jeżeli usługi Google nie działają?

Strona Downdetector informuje o awarii, która rozpoczęła się około 6 rano. Obecnie (godzina 8:30) liczba zgłoszeń lawinowo rośnie. Jeżeli usługi Google nie działają na Twoim smartfonie i utrudniają korzystanie z niego masz kilka opcji, aby spróbować we własnym zakresie naprawić problem.

Downdetector informujący o awarii 22 czerwca 2021 roku

Downdetector informujący o awarii 22 czerwca 2021 roku

Pierwszym z nich jest odczekanie kilku godzin - Google z pewnością samoczynnie naprawi problem. Jeżeli nie masz jednak tyle czasu powinieneś spróbować przejść do Sklepu Play i zaktualizować wszystkie aplikacje od Google. Alternatywnie możesz udać się do ustawień i w sekcji odpowiedzialnej za aplikacje odinstalować aktualizacje usług Google i Sklepu Play.

AKTUALIZACJA 22.06 godzina 13:00

Najnowsze dane wskazują, że Google powoli poradziło sobie z awarią, ale nadal występują przejściowe problemy z dostępem do usług Google na smartfonach z Androidem w całej Europie.

Downdetector - stan z 22.06 z godziny 13:00

Downdetector - stan z 22.06 z godziny 13:00

Downdetector wskazuje, że szczyt awarii przypadł na 8:00-8:30 rano - w okresie, kiedy po przebudzeniu najwięcej korzystamy z urządzenia. Problemy stopniowo zanikają od godziny 10:00, ale wybrani użytkownicy nadal nie mogą w pełni korzystać ze swoich urządzeń.

Aktualizacja: 22 czerwca 2021 13:06

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: