Google na cenzurowanym u Apple. Aplikacja YouTube idzie do kosza

Firma Apple poinformowała, że następna wersja jej systemu mobilnego - iOS 6 - pozbawiona zostanie dedykowanej aplikacji do obsługi serwisu YouTube. Oficjalny powód? Wygaśnięcie licencji. Taaa, na pewno...

Wedle firmy Apple, podjęta przez nią decyzja pozbawiająca użytkowników systemu iOS 6 dedykowanej aplikacji do obsługi serwisu YouTube, związana jest z wygaśnięciem licencji. Oczywiście producent iPhone'a musiał coś powiedzieć, lecz w tego typu tłumaczenia, biorąc pod uwagę ostrą walkę pomiędzy Apple i Google na rynku tabletów, chyba mało kto uwierzy.

Apple przekonuje, że użytkownicy nic dzięki tej decyzji nie stracą, gdyż mogą przecież odwiedzać YouTube za pomocą przeglądarki Safari. Co więcej, mogą nawet zyskać ponieważ strona internetowa nie posiada tych samych ograniczeń dotyczących reklamy co wycofana aplikacja.

Oczywiście Google z pewnością nie pozostanie obojętne w tej sprawie i najprawdopodobniej przygotuje odpowiednią aplikację, którą można będzie pobrać z App Store.

Apple kontra Google

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy firma Apple szykując nowy iOS zrezygnowało z produktu Google. Niedawno dowiedzieliśmy się bowiem, że zrezygnowała ona z Map Google wprowadzając własną aplikację Mapy korzystającą z danych dostarczanych przez holenderską firmę TomTom.

Biorąc to wszystko pod uwagę trudno nie zauważyć prowadzonej przez Apple polityki przeciwko firmie Google, która ma na celu zmniejszenie jej znaczenia na "jabłkowych" urządzeniach.