Google naciska na Asusa, żeby zrezygnował z hybrydowych tabletów z systemami Android/Windows 8.1?

Firma Google wymusiła podobno na firmie Asus rezygnację z planów wprowadzenia na rynek hybrydowego tabletu Transformer Book Duet TD300 z Androidem i Windows 8.1 na pokładzie - twierdzi serwis DigiTimes.com.

Podczas styczniowych targów CES firma Asustek Computer przedstawiła interesujący efekt współpracy z Intelem w postaci tabletu Transformer Book Duet TD300. Jest to hybrydowe urządzenie, które łączy w sobie Androida 4.1 Jelly Bean i klasyczny system operacyjny Windows 8.1. Co ważne, aby przełączyć się pomiędzy tymi środowiskami użytkownik nie musi ponownie uruchamiać komputera ponieważ nieużywany system wprowadzany jest po prostu w stan hibernacji. Ponadto platforma ta wykorzystuje jeden procesor Intel Core i7.

Google wywiera naciski?

Dla osób, które czekają na premierę tego urządzenia mam jednak przykrą informację. Serwis DigiTimes.com twierdzi bowiem, że ze względu na naciski ze strony Google (internetowy gigant nie chce wzrostu popularności "okienek" na rynku smartfonów/tabletów) firma Asus odłożyła na półkę plany wprowadzenia go na rynek.

Zobacz również:

Jeżeli doniesienia te są prawdziwe, mamy tutaj kolejny przykład wywierania presji na producentach sprzętu przez Google. Pierwszym była prawdopodobnie firma Samsung, która po cichutku wycofała się z planów wydania interesującego tabletu ATIV Q.