Google najbardziej obawia się...

Na rynku IT znajduje się kilkanaście dużych firm, spośród których dominuje Google. A kogo gigant z Mountain View obawia się najbardziej? Jak zdradził to Eric Schmidt - Amazona.

Ta zaskakująca wypowiedź padła podczas jego wizyty w berlińskiej firmie Native Instruments. Schmidt poiwedział: "Wiele osób myśli, że nasi główni rywale to wyszukiwarka Bing czy Yahoo, ale w rzeczywistości - jeżeli chodzi o wyszukiwanie - naszą największą konkurencją jest Amazon. Ludzie rzadko kiedy kojarzą go z wyszukiwarką stron, jednak dominuje w przypadku poszukiwania przedmiotów." Dodał do tego, że użytkownicy szukają nie tylko samych przedmiotów, ale równie często korzystają z Amazona w celu znalezienia opisów, recenzji i innych informacji na ich temat.

Google najbardziej obawia się...

Jak pokazują to ostatnie statystyki, ze stron Google korzystało w sierpniu 2014 roku 233,1 milionów unikalnych użytkowników, co zapewnia firmie miano najpopularniejszego serwisu w sieci. Za ten sam okres Amazon odnotował 172 milionów uu, co daje mu szóstą pozycję. Warto dodać, że Google próbuje wejść na rynek e-handlu - od jakiegoś czasu działają w San Francisco zakupy online z dostawą do domu, nadto wspominaliśmy parę tygodni temu o testowaniu przez Google dronów dostawczych (co jest pomysłem "pożyczonym" od Amazona). Warto również przypomnieć, że Amazon kupił Twitch.tv, do którego nabycia przymierzało się Google, a także ma w planach stworzenie swojej własnej platformy reklamowej, po uruchomieniu której nie będzie potrzebować usług tego typu od Google.