Google naprawia Chrome OS - system już bez nadmiernego użycia CPU

Ostatnimi czasy Google udało się zepsuć system operacyjny Chrome OS. Najnowsza poprawka eliminuje problem z nadmiernym wykorzystaniem procesora oraz przegrzewaniem się komputerów.

Użytkownicy Chromebooków donoszą o problemach z przegrzewaniem się i spadkami wydajności. Szybko okazało się, że ostatnia aktualizacja systemu Chrome OS spowodowała wzrost zużycia procesora przez wybrane procesy systemowe.

Google Chromebook Pixel
Źródło: pcworld.com

Google Chromebook Pixel

Źródło: pcworld.com

Google zdaje sobie sprawę z problemu i wprowadza właśnie nową aktualizację, która ma naprawić błąd.

Zobacz również:

Aktualizacja Chrome OS 85.0.4183.108 spowodowała, że usługa o nazwie "com.android.vending:download_service" powodowała 100% wykorzystanie procesora. Spowodowało to znaczące spadki wydajności, żywotności baterii oraz przyczyniło się do wzrostu temperatury urządzeń pracujących pod kontrolą Chrome OS.

Google wprowadziło tymczasowe rozwiazanie problemu.

Co ciekawe problem dotyczy nie wszystkich Chromebooków. Z nadmiernym wykorzystaniem procesora borykają się posiadacze konstrukcji wyprodukowanych przez Acera, Samsunga i ASUSa.

Google planuje wprowadzić kolejną poprawkę, która bezpowrotnie rozwiąże problem. Obecne oprogramowanie przywraca aplikację Sklep Play do wersji sprzed aktualizacji.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Chromebook 15.

Źródło: techspot.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: